8. Studencki Festiwal Informatyczny

W imieniu organizatorów 8. Studenckiego Festiwalu Informatycznego pragniemy zaprosić na 8.(milenijną) edycję festiwalu.

Studencki Festiwal Informatyczny to doroczna międzynarodowa konferencja skierowana przede wszystkim do pasjonatów informatyki z całej Polski. Imprezę wyróżnia fakt, że jest tworzona przez studentów, dla studentów, dzięki czemu celnie trafia w gusta odbiorców. Festiwal służy jako forum wymiany informacji i doświadczeń związanych z informatyką, między autorytetami w tej dziedzinie, a słuchaczami. Tworzy też płaszczyznę kontaktu między studentami o podobnych zainteresowaniach.

Festiwal od pierwszej edycji, która odbyła się w 2005 roku, cieszy się rosnącą popularnością. Do tej pory miasto Kraków nie oferowało podobnej imprezy. Na krakowskich uczelniach kwitło życie naukowe, ale brakowało kontaktu z twórcami techniki informatycznej w Polsce i na świecie.

Korzystanie z książek i czasopism IT budziło niedosyt i w końcu przestało wystarczać. Grupa złożona z członków kół naukowych AGH, PK, UJ i UEK postanowiła podjąć się zadania stworzenia wydarzenia na skalę ogólnopolską, które miało przełamać impas. I, jak widać, udało się!

Studencki Festiwal Informatyczny co roku zaskakiwał wszystkich swoim rozmachem. Konferencja oferuje szerokie spektrum poruszanych zagadnień, jak na przykład inżynieria oprogramowania, systemy operacyjne, sieci, czy tematyka open source. Sprawia to, że prelekcje wybierane są zarówno przez specjalistów, jak i początkujących w danych dziedzinach. Wielość tematów to także gwarancja, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Gośćmi konferencji są zawsze autorytety polskiego i światowego środowiska IT, przedstawiciele największych światowych korporacji. Wśród nich znaleźli się między innymi prof. Andrew Tanenbaum, prof. Ryszard Tadeusiewicz, Vahe Amirbekyan, Lukas Renggli, Stephen Wolfram i inni. Ich doświadczenia znakomicie uzupełniają teoretyczną wiedzę, którą uczestnicy nabywają na studiach.

Więcej informacji: sfi.org.pl