Konferencja Łódzkie Dni IT

Studenckie Centrum Informatyczne Uniwersytetu Łódzkiego organizuje kolejną konferencję dla studentów (szczególnie kierunków informatycznych), absolwentów uczelni, uczniów szkół średnich oraz entuzjastów nowych technologii (programistów, osób z branży IT).

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 listopada (środa-czwartek) 2012 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Banacha 22. Tematyka pierwszego dnia będzie związana z technologiami firmy Microsoft (IT Academic Day), natomiast drugi dzień będzie otwarty także na inne zagadnienia (m.in. Open Source).

Od 6 lat na Uniwersytecie Łódzkim jest organizowana konferencja IT Academic Day pod patronatem firmy Microsoft. Jest to wydarzenie mające na celu popularyzację informatyki w środowisku akademickim, zapoznanie uczestników z obecnymi trendami technologicznymi oraz nawiązanie bliższego kontaktu między studentami, a pracownikami wiodących firm sektora IT.

Studenckie Centrum Informatyczne miało też okazję organizować konferencje związane z Open Source (od „Open Source w zastosowaniach komercyjnych” w 2006 po „Linux w Łodzi” 2010 i „Linux w Łodzi #2” 2011) przy współpracy z thecamels.org.

Plan „Łódzkich Dni IT” powstał z myślą o pełnym wykorzystaniu naszych doświadczeń i potencjału regionu łódzkiego. Pierwszy dzień to kontynuacja tradycji IT Academic Day i będzie zarezerwowany dla firm chcących przedstawić rozwiązania (z zakresu tworzenia oprogramowania, aplikacji mobilnych, administracji systemami itp.) i technologie (m. in. .NET) firmy Microsoft, z których korzystają. Drugi dzień będzie otwarty także na inne zagadnienia i platformy, i nie będzie ograniczany tematycznie. Ponadto jedno z podstawowych założeń to bezpłatny wstęp na konferencję, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja. Na każdą prezentację przypada ok. 60 minut.